Home / Budowa  / Drzwi i bramy garażowe  / Bardzo ciepłe drzwi zewnętrzne

Bardzo ciepłe drzwi zewnętrzne

Spread the love

Ciągle rosnące koszty energii powodują, że dla budujących nowe i modernizujących stare domy coraz większe znaczenie ma izolacyjność cieplna drzwi zewnętrznych. Przełomem na rynku są obecnie drzwi zewnętrzne o współczynniku przenikania ciepła osiągającym nawet 0,47 W/(m2K).

Tak wysoką izolacyjność termiczną mają oferowane przez firmę Hörmann aluminiowe drzwi  zewnętrzne ThermoCarbon. Ich współczynnik przenikania ciepła U prawie dwukrotnie przekracza  poziom wymagań stawianych drzwiom w domach pasywnych. Jest on efektem zastosowania najnowocześniejszych technologii i materiałów oraz unikatowej konstrukcji. Aluminiowa płyta drzwiowa o grubości 100 mm wypełniona jest twardą pianką poliuretanową i wyposażona w wewnętrzny profil skrzydła. To właśnie ten profil – wykonany z kompozytów na bazie karbonu i włókna szklanego – oraz aluminiowa ościeżnica o grubości 111 mm z przegrodą termiczną pozwoliły stworzyć tak skuteczną barierę cieplną. Wpływ na ograniczenie ucieczki ciepła mają również potrójne uszczelki, a w skrzydłach z przeszkleniem także trój- lub czteroszybowe szkło termoizolacyjne. Pomimo sporej masywności, codzienne użytkowanie drzwi ThermoCarbon jest tak samo łatwe jak drzwi standardowych. Dzięki zastosowanym materiałom skrzydło ma niewielki ciężar.

Hörmann

Hörmann

Podobnie skonstruowane zostały nowe drzwi ThermoSafe, które spełniają wymogi stawiane drzwiom w domach energooszczędnych. Zawdzięczają to masywnej płycie drzwiowej z aluminium o grubości 73 mm, izolowanemu termicznie aluminiowemu profilowi skrzydła,  izolowanej termicznie aluminiowej ościeżnicy o grubości 80 mm oraz podwójnym uszczelkom. Taka konstrukcja pozwala na uzyskanie  współczynnika  U na poziomie 0,8 W/(m2K).

Dzisiaj drzwi o najlepszej nawet izolacyjności cieplnej mogą być też bardzo bezpieczne. ThermoCarbon mają w standardzie 9-punktowe, a ThermoSafe 5-punktowe ryglowanie. W przeszkleniach stosuje się bezodpryskowe zespolone przeszklenie bezpieczne. Te modele drzwi są dostępne także w klasie RC 2 i RC 3.

Hörmann

Hörmann

Te energooszczędne i bezpieczne drzwi cechuje również ciekawe i ekskluzywne wzornictwo. Elegancję wielu nowoczesnych wzorów podkreślają, między innymi niewidoczna rama skrzydła, ukryte zawiasy oraz aplikacje i uchwyty z aluminium i stali nierdzewnej.

W kilku wzorach drzwi uchwyty te zagłębione są w płycie drzwiowej, z którą tworzą jedną zlicowaną płaszczyznę, co daje niepowtarzalny efekt estetyczny. Obydwa modele drzwi oferowane są w 15 różnych wzorach oraz w dowolnym kolorze z palety RAL.

To pozwala na harmonijne dopasowanie ich do elementów architektury budynku, na przykład do bramy garażowej.

Źródło: Hörmann Polska

 

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
3 komentarze
  • Renata 25 maja 2017

    Wspaniałe drzwi! To już klasa mercedesów 🙂 Poza jakością są orzede wszystkim niezwykle efektowne. I, nie ma co ukrywać, tę jakość widać. Mieszkamy na terenach, gdzie się sporo buduje, głównie budownictwo jednorodzinne. Można rzec, że Hormann nawet nie potrzebuje logo, i tak widać, że jego produkcja 🙂 Tak pozytywnie odbiega.

  • Sylwia 13 lutego 2018

    Jaki model drzwi jest na pierwszym zdj?

DODAJ KOMENTARZ