Home / Budowa  / Elewacje  / Cegła klinkierowa jak belka

Cegła klinkierowa jak belka

Spread the love

Elewacje domów o prostej, geometrycznej bryle można wykonać z niesztampowych materiałów. Jednym z nich jest cegła klinkierowe Long John w nietypowym, smukłym formacie. Cegły klinkierowe są polecane szczególnie na elewacje budynków nowoczesnych, którym smukły kształt pojedynczych cegieł nadaje wyrazisty, oryginalny charakter.

Kolekcja Long John firmy Wienerberger została stworzona z myślą o nowoczesnym budownictwie, w którym walory estetyczne budują detale utrzymane w duchu minimalistycznym. Składa się ona z cegieł o nietypowych wymiarach. Ich długość wynosi  50 cm, szerokość 10 cm, a grubość 3,8-4 cm. Ich wygląd bardziej kojarzy się z cienką belką niż z tradycyjnym, prostopadłościennym wymiarem cegły –25x12x 6,5 cm.

Dodatkowo cegły te mają bardzo ciekawą, nietypową powierzchnię licową. Nie są odciskane czy formowane za pomocą prasy, ale poddawane działaniu wody, co powoduje, że ich powierzchnia jest szorstka i nieregularna. W połączeniu z nietypowym formatem nadaje powierzchni ścian wykonanych z użyciem cegieł Long John wyjątkowy wygląd, pozwala uzyskać nowoczesny wygląd elewacji i oryginalny rysunek spoin. Cegły dostępne w czterech kolorach: żółtym, szarym, czerwonym i czarnym.

Wienerberger

Wienerberger

Źródło: Wienerberger

 

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ