Home / Idea domu  / CAD Projekt K&A prezentuje nowe wersje swoich programów

CAD Projekt K&A prezentuje nowe wersje swoich programów

Tekst sponsorowany
Spread the love

Projektanci wnętrz mogą już pracować na najnowszym i dużo bardziej rozbudowanym oprogramowaniu. Poznańska firma CAD Projekt K&A na przełomie stycznia i lutego 2023 roku wypuściła premierową odsłonę swoich najważniejszych programów: CAD Decor PRO 4.0, CAD Decor 4.0 oraz CAD Kuchnie 8.0. Dla użytkowników oznacza to szereg udogodnień, a także zupełnie nowych funkcjonalności, takich jak np. Moduł Drzwi i Okien.

Firmy CAD Projekt K&A branży projektowej przedstawiać nie trzeba. Już od 30 lat poznaniacy proponują swoim klientom w pełni profesjonalne programy do projektowania wnętrz. Ostatnia aktualizacja tylko potwierdza ich wysoką pozycję.

CAD Decor PRO w wersji 4.0 pozostaje jednym z najbardziej specjalistycznych narzędzi dla projektantów i architektów. Można w nim stworzyć każdy rodzaj pomieszczenia, łącznie z przygotowaniem wyceny, dokumentacji technicznej oraz fotorealistycznej wizualizacji. Obecnie cały ten proces przebiega o wiele sprawniej.

Duże zmiany w środowisku CAD

Nowa, 64-bitowa wersja oprogramowania została oparta na silniku IntelliCAD 10.1. Dzięki temu, przy odpowiedniej ilości RAM, rozbudowane projekty z milionami powierzchni nie wpłyną negatywnie na szybkość działania programu. Zmienił się również interfejs graficzny – teraz z jeszcze bardziej przejrzystym i intuicyjnym układem pasków narzędzi oraz elementów menu. Ponadto obecna odsłona oprogramowania obsługuje format zapisu rysunków DWG 2018. To jednak nie wszystkie nowości wprowadzone podczas niedawnej aktualizacji.

Premierowy Moduł Drzwi i Okien

To jedna z najciekawszych funkcjonalności, jaką wprowadziliśmy w wersji 4.0 i 8.0 – mówi o Module Drzwi i Okien Krzysztof Dąbrowski, dyrektor kreatywny CAD Projekt K&A. – Nasi użytkownicy znajdą w nim modele w różnych kształtach i wariantach z dodatkową możliwością edycji, np. zmiany materiałów, wyboru sposobu otwierania czy położenia zawiasów. Aby docenić tę funkcjonalność, wystarczy spojrzeć na projekty i wizualizacje powstałe w zaktualizowanym programie. Dzięki opcji wstawiania do projektu otwartych drzwi lub uchylonego okna, wnętrze wydaje się bardziej naturalne i tętniące życiem.

Ulepszenia w wizualizacji i dokumentacji technicznej

Fotorealistyczne wizualizacje od dawna były mocną stroną programów od CAD Projekt K&A. Tym razem producenci zadbali o proces ich przygotowania. W górnym menu wprowadzili ikonę służącą do zapisu projektu. Ponadto pojawiła się możliwość wstawiania materiałów i tekstur na podłogę za pomocą narzędzia do wydzielania obszaru. Zmiany nie ominęły również dokumentacji technicznej, której wykonanie jest już dużo wygodniejsze, a sam arkusz bardziej przejrzysty i zrozumiały dla klienta.

Opinie projektantów sugerują, że aktualizacja była ruchem w dobrą stronę. Pozytywne zaskoczenie nową wersją – pisze Wojtek na jednej z grup dla projektantów. Okna dachowe są ładnie wstawiane, wystarczy wybrać prostopadłe lub równoległe i ustawić parametry i gotowe. Wtórują mu pozostali użytkownicy programu: Wygląda super! Póki co, bardzo mi się podoba. Jak widać, mimo 30 lat na rynku, wciąż można się rozwijać i nie zwalniać tempa.

Zapisz się do newslettera

j.piekarska@designalive.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

Komentarze są wyłączone.