Home / Realizacje domów  / Domy letniskowe  / Boutiqowy hotel hotHel

Boutiqowy hotel hotHel

Spread the love

Hel to miasto położone w Polsce, na cyplu Mierzei Helskiej nad Morzem Bałtyckim. Znajduje się tutaj kąpielisko nadmorskie, przystań rybacka oraz jachtowa. W tej właśnie niewielkiej, ale jakże urokliwej miejscowości, uważanej za „początek Polski”, powstał boutiqowy hotel o nazwie „hotHel”.

Położenie hotHelu-u

Obiekt położony jest przy głównej drodze biegnącej wzdłuż Mierzei Helskiej, w odległości ok. 1km od zatoki oraz 2km od linii brzegowej morza. Działka, na której stoi budynek to piaszczysta wydma z kilkoma drzewami charakterystycznymi dla tego regionu. Budynek znajduje się wzdłuż ulicy, przy której stoi kilka jednakowych budynków.

Wielkości oraz kształty budynków określone zostały w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Plan ten określa linie w jakich należy sytuować nowe obiekty, wysokości budynków, kierunki i kąty nachylenia dachów oraz materiały i kolory jakie dopuszcza się do stosowania na elewacjach oraz dachach. To właśnie te regulacje porządkują zabudowę Helu wzdłuż ulicy Dworcowej. „hotHel” wyróżnia się jednak wśród pozostałych obiektów.  Jego dach oraz elewacje boczne pokryte są grafitową dachówką, a każdy z apartamentów posiada charakterystyczną białą loggię.

Plan hotelu

W hotelu są trzy kondygnacje z pięcioma apartamentami o różnej wielkości. Każdy z nich posiada wspomnianą wcześniej loggię, która jest miejscem gdzie można posiedzieć i zjeść posiłek. Obudowanie balkonów ścianami oraz ich zadaszenie ma na celu ochronę przed nadmorskim wiatrem, daje przyjemny cień oraz zapobiega przegrzewaniu się budynku w upalne dni. Poprzez całkowite przeszklenie dostępu do loggi, wnętrza są bardzo jasne, ale bezpośrednie promienie słoneczne nie wpadają przez okna i nie nagrzewają pomieszczeń,a goście mają piękne widoki na pobliską przyrodę.

Apartamenty w hotHelu

W budynku każdy z apartamentów wyposażony jest we własną łazienkę z prysznicem oraz aneks kuchenny ze zlewem, płytą grzewczą, lodówką i zmywarką. W pokojach znajdują się wygodne sofy oraz łóżka. W „hotHelu” na parterze jest też część ogólnodostępna, gdzie można spędzić czas wspólnie z innymi gośćmi „hotelu”. Część ta ma bezpośredni dostęp do działki, na której powierzchni pozostawiono żółty piasek charakterystyczny dla pobliskich wydm. Budynek został tak zlokalizowany, aby zachować możliwie największą ilość drzew, które dają cień na wspólnym tarasie.

hotHel jest budynkiem całorocznym. Goście mogą tu wypoczywać o każdej porze roku – w zależności od upodobań. Niewątpliwym atutem jest bliskość do rozległych, nieprzeludnionych plaż i do centrum urokliwego miasteczka, którego jedną z atrakcji stanowi znane w Polsce fokarium.

projekt: KLUJ ARCHITEKCI
  • lokalizacja: Hel, Półwysep Helski, Polska
  • powierzchnia użytkowa: 218,90 m2
  • realizacja: 2017-2019
  • projekt wnętrza: Joanna Jendraszek
  • fotografie budynku: Norbert Banaszyk
  • fotografie wnętrz: Paweł Paluszyński Photography
fot. Norbert Banaszyk
fot. Norbert Banaszyk
fot. Norbert Banaszyk
fot. Norbert Banaszyk
fot. Norbert Banaszyk
fot. Norbert Banaszyk
fot. Norbert Banaszyk
fot. Norbert Banaszyk
fot. Norbert Banaszyk
fot. Norbert Banaszyk
Paweł Paluszyński Photography
Paweł Paluszyński Photography
Paweł Paluszyński Photography
Paweł Paluszyński Photography
Paweł Paluszyński Photography
Paweł Paluszyński Photography
Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ