Home / Projekty domów  / Domy z poddaszem użytkowym  / Biuro, dom, stodoła – idealne połączenie

Biuro, dom, stodoła – idealne połączenie

Spread the love

Biuro-dom-stodoła, to projekt, którego nazwa wywodzi się od nietypowego połączenia funkcji mieszkalnych oraz biurowych, zaprojektowanych w budynku dawnej stodoły.

Historia budynku, oraz sentyment jakim darzą ją właściciele skłoniły nas do częściowego odtworzenia stanu historycznego, nadając mu współczesny charakter. Nazwa BIURODOM jest początkiem rozważania na temat właściwej funkcji dla tego budynku. Budynek stanowi uzupełnienie dla placówki o profilu medycznym z częścią badawczo-rozwojową research&development. Dla firmy o takim profilu najważniejsza jest reprezentacyjna przestrzeń, w której można pracować oraz spotkać się z partnerami i wybitnymi specjalistami w danej dziedzinie w odosobnieniu od zgiełku i pacjentów.

Powierzchnia użytkowa budynku zajmuje około 270m2 oraz ma za zadanie spełniać trzy podstawowe funkcje: mieszkania- pracy- odpoczynku. Każda z trzech osobnych przestrzeni budynku odpowiada poszczególnej funkcji,jednocześnie przenikając się wzajemnie. Zadaniem architektów było takie rozmieszczenie funkcji, aby możliwe było zarówno zamieszkiwanie, jak i praca, a także znalezienie niezależnego miejsca na odpoczynek i relaks. 

Źródło:   STUDIO BB ARCHITEKCI  http://studio-bb.pl/

Autorzy projektu: Tomasz Bradecki, Barbara Uherek-Bradecka,Paweł Gembalczyk

http://ideadomu.pl/projekty-domow/

STUDIO BB ARCHITEKCI
STUDIO BB ARCHITEKCI

STUDIO BB ARCHITEKCI

STUDIO BB ARCHITEKCI

STUDIO BB ARCHITEKCI

STUDIO BB ARCHITEKCI

STUDIO BB ARCHITEKCI
Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ