Home / Realizacje domów  / Domy letniskowe  / Letni dom na greckiej wyspie Sifnos

Letni dom na greckiej wyspie Sifnos

Spread the love

Wyczekując normalności prezentujemy letni dom, który choć na chwilę przeniesie nas na Cyklady.

Wakacyjny dom o łącznej powierzchni 250 m2 rozciąga się wokół zbocza wyspy Sifnos w kierunku uroczej doliny Agios Ioannis i Morza Egejskiego.
fot. Yiorgos Kordakis
fot. Yiorgos Kordakis
Unikalne i dzikie położenie, zdumiewające widoki na morze i północno-wschodnia orientacja terenu, wszystko to definiuje układ i formy brył.  
fot. Yiorgos Kordakis

Dom to tak naprawdę mały cykladzki kompleks różnych brył pokrytych kamieniem, harmonijnie wtopionych w naturę i różnorodność terenu, skierowany w stronę morza. Poszczególne elementy połączone są ścieżkami, tarasami i kamiennymi ścianami tworząc ciągłość między budynkiem a krajobrazem.

Odpowiednia konfiguracja brył sprawia, że ​​wszystkie obszary mają pełną prywatność i są skierowane na wschód, by cieszyć się panoramicznymi widokami.

Dom charakteryzuje się cykladzką prostotą, której przykładem są białe kubiki w połączeniu z obłożonymi kamieniem kubaturami i ścianami wykonanymi z lokalnie wydobywanego kamienia.
fot. Yiorgos Kordakis

Drewniane otwory o różnych rozmiarach pozostają raczej małe zgodnie z tradycyjną i zrównoważoną architekturą wyspy.

fot. Yiorgos Kordakis

Każdy pokój zaprojektowano tak, aby kadr wpuszczał światło i miał niepowtarzalne widoki, chroniąc przed południowym letnim słońcem.

Wnętrza nie zakłócają tej równowagi, w domu wykorzystano tylko naturalne i surowe materiały. Minimalistyczna estetyka wykończona marmurem, zastosowana w wannach i na blacie kuchni oraz w naturalnych dębowych meblach, tworzy ciepłą atmosferę wyrafinowanej elegancji. Minimalistyczna estetyka wnętrza i obszarów zewnętrznych łączy tradycyjną architekturę ze współczesnymi elementami, robionymi na zamówienie i specjalnie dobranymi meblami w stylu vintage oraz dziełami sztuki z podróży właścicieli.

Projekt: A2 Architects

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ