Home / Projekty domów  / Domy z poddaszem użytkowym  / Biało czarny duet. Projekt domu w Koczargach.

Biało czarny duet. Projekt domu w Koczargach.

projekt domu
Spread the love

Projekt domu o powierzchni 224 m2 stworzony został dla klientów poszukujących niestandardowego rozwiązania dla swojego domu. Różniącego się od otaczających domów. Nowoczesnego ale przytulnego i spokojnego.

Budynek składa się z dwóch brył: prostopadłościanu parteru i piętra ze skośnym dachem. Dla uzyskania wrażenia lekkości bryła przyziemia jest podcięta cofniętym cokołem. Wrażenie podkreślają również lekkie schodki, którymi dostajemy się do wejścia  i na taras. Dla rozbicia skali domu i podkreślenia różnorodności góry i dołu zastosowano  kontrast kolorystyczny. Parter pokryty jest płytami betonowymi w kolorze białym z wnękami w kolorze grafitowym a całe piętro wraz z dachem obłożone zostało blachą powlekaną na kolor grafitowy.  Klienci życzyli sobie aby garaż nie dominował w widoku domu od strony wjazdu – został więc schowany w tylnej części i wkomponowany w bryłę przyziemia. Od strony wejścia bryła domu jest pełna, bez otworów okiennych jedynie z wnęką wejściową. Z drugiej strony pomieszczenia parteru otwierają się na ogród dużymi przeszkleniami, z których fragmenty są oknami przesuwnymi.

W parterze zlokalizowaliśmy funkcje dzienne: salon, kuchnię z jadalnią, toaletę i garaż połączony z domem przez garderobę. Centralne miejsce zajmuje kominek z paleniskiem przeszklonym z trzech stron. Nad salonem zaprojektowana została dwukondygnacyjna przestrzeń otwierająca się na hol na piętrze.

Na piętrze zlokalizowane zostały sypialnie, przestronna łazienka oraz gabinet. Hol doświetlony jest z dwóch stron dając widok na przestrzał przez dom. Budynek wyposażony jest w nowoczesną instalację wentylacji mechanicznej z rekuperacją.

Źródło: www.exterio.pl

projekt domu

EXTERIO

projekt domu

EXTERIO

projekt domu

EXTERIO

 

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ