Home / Materiały Partnerów  / Bezpieczny dom z roletami antywłamaniowymi Aluprof

Bezpieczny dom z roletami antywłamaniowymi Aluprof

Spread the love

Kwestie bezpieczeństwa dla każdego inwestora mają ogromne znaczenie. Już na etapie budowy zastanawiamy się jakich produktów i materiałów użyć, aby nasz dom stanowił ostoję, do której nie będzie miał dostępu żaden nieproszony gość. Biorąc pod uwagę zapotrzebowanie rynku, firma Aluprof jako pierwszy polski

systemodawca zaprojektowała innowacyjny system rolet antywłamaniowych, który w wyniku specjalistycznych badań wykonanych w akredytowanym laboratorium badawczym zgodnie z normą PN-EN 1627:2011 otrzymał III klasę odporności na włamanie.

 

Nie każda roleta jest antywłamaniowa

Powszechnie przyjęło się, że każda roleta jest antywłamaniowa. Wiele firm w ten sposób reklamuje również swoje produkty. Nie jest to jednak do końca prawdą. Oczywiście rolety mogą działać zniechęcająco na potencjalnego włamywacza, jednak w rzeczywistości nie posiadają one  odpowiednich zabezpieczeń, które gwarantują skuteczną ochronę przed włamaniem.

Innowacyjny system w klasie RC3

Mocna i wytrzymała na uderzenia konstrukcja kurtyny rolety

Firma Aluprof zastosowała wiele nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych, które pozwoliły na zaprojektowanie systemu rolet antywłamaniowych, które otrzymały klasę RC3. Skuteczne zabezpieczenie gwarantują m.in wzmocniona konstrukcja prowadnic, która nie pozwala na odgięcie oraz wyciągnięcie profili roletowych oraz specjalne wzmocnienie w listwie dolnej, zapewniające dużą sztywność i stabilność pancerza. Dodatkowo odpowiednio mocna i wytrzymała konstrukcja kurtyny rolety, wykonanej z profili z ekstrudowanego aluminium zapobiega jej uszkodzeniu podczas uderzenia. Ponadto mechanizm zapadkowy zamontowany w dolnej części rolety zapobiega podniesieniu zamkniętej kurtyny, co gwarantuje skuteczne zabezpieczenie domu. Konstrukcja antywłamaniowa może być stosowana zarówno w systemach adaptacyjnych, jak i podtynkowych. Profile rolety wykonane są  z ekstrudowanego aluminium dlatego istnieje możliwość polakierowanie ich na dowolny kolor z palety RAL  dzięki czemu skomponują się doskonale ze stolarką okienną czy drzwiową.

Prawidłowy montaż podstawą właściwej pracy rolety

Innowacyjny mechanizm zapadkowy zamontowany w dolnej części rolety zapobiegający podniesieniu zamkniętej kurtyny

Montaż tego rozwiązania przebiega w podobny sposób, jak w przypadku zwykłej rolety. Aby jednak system antywłamaniowy funkcjonował prawidłowo, należy pamiętać, że podłoże pod skrzynkę i prowadnice powinno gwarantować rolecie stabilną podporę na całej powierzchni przylegania.

 

 

 

 

 

 

 

Materiał i zdjęcia firmy Aluprof

Zapisz

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ