Home / Idea domu  / Baterie łazienkowe

Baterie łazienkowe

Spread the love

Wygodne w użyciu, oszczędne i dopasowane do wnętrza – tymi kryteriami najczęściej kierujemy się wybierając baterie łazienkowe.

Wygrywają baterie łazienkowe jednouchwytowe i sztorcowe. Niezależnie czy będzie to bateria umywalkowa, prysznicowa, wannowa, czy bidetowa najczęściej kupuje się i montuje baterię jednouchwytową. Za pomocą jednej dźwigni ustawiamy zarówno siłę strumienia, jak i jego temperaturę. Ich obsługa jest więc łatwa, a poza tym są oszczędniejsze niż dwuuchwytowe.

Na umywalce i bidecie umieszcza sie zwykle baterie sztorcową jednootworową. Niektóre firmy oferują tez baterie trzy- a nawet czterootworowe. Wtedy montuje się je na umywalce, na brzegu wanny lub półce obok niej.

Jednak przy wannie, a także w kabinie prysznica najchętniej stosuje się baterie naścienne. Nowy trendem, który pojawił się stosunkowo niedawno, jest montaż w natrysku baterii, a w zasadzie zestawu podtynkowego z dużą głowicą górną, nazywaną deszczownicą.

Kludi

Kludi

Komfort i bezpieczeństwo dzięki termostatom. Bateria termostatyczne zapewnia najwyższy komfort kąpieli w wannie i pod prysznicem. Gwarantuje ona bowiem wypływ wody o ustawionej wcześniej temperaturze, nawet jeśli w drugiej łazience inny domownik odkręcił kran.
Nie dopuści też do poparzenia się, gdy na skutek awarii nie będzie zimnej wody. Tego typu baterie powal też oszczędzić wodę, bo nie ma konieczności jej ciągłego ustawiania.

Baterie elektroniczne. Określane są również jako bezdotykowe, bo wystarczy podsunąć ręce, by popłynęła z nich woda. Chociaż są nadal dość drogie, to warto rozważyć ich montaż przy umywalce , zwłaszcza w rodzinach z małymi dziećmi, Nie trzeba się będzie bowiem martwić czy nasze pociechy zakręciły wodę po umyciu rąk.

Grohe

Grohe

Klasyka lub awangarda – w nowoczesnych łazienkach często spotyka się baterie bardzo proste w swojej formie, pokryte chromową powłoką – błyszcząca lub matową . Ich kanciaste lub opływowe linie dostosowuje się do urządzeń sanitarnych – wanny, prysznica, umywalki bidetu.
W pomieszczeniach urządzonych w stylu retro świetnie wyglądają baterie stylizowane, z wymyślnym kształtem korpusu i pokręteł. Dostępne są w rożnych wersjach kolorystycznych np. stare złoto.

W niektórych łazienkach poprzez odpowiednie zestawienie barw efektownie wyglądają baterie o zdecydowanych kolorach, takich jak biel lub czerń.

Osoby interesujące się nietypowymi rozwiązania z pewnością zwrócą uwagę na oświetlenie diodami LED strumienia wody lub uchwytów.

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ