Home / Wnętrza  / Podłogi i schody  / Barwne posadzki żywiczne

Barwne posadzki żywiczne

Spread the love

Żywice poliuretanowe i żywice epoksydowe zazwyczaj kojarzą się z zastosowaniem w dużych obiektach przemysłowych. Nic dziwnego, bowiem takie było ich pierwotne zastosowanie i nadal w pomieszczeniach wielkich hal, magazynów, kuchni przemysłowych są powszechnie stosowane.

Zalety żywic z czasem zaczęli doceniać użytkownicy przestrzeni mieszkalnych, a ten rodzaj wykończenia przypadł do gustu także artystom, którzy potrafią wyczarować przy ich zastosowaniu niepowtarzalne dzieła sztuki.

Arturo Flooring

Arturo Flooring

Dekoracyjne posadzki żywiczne stanowią alternatywę dla tradycyjnych posadzek wykonanych z gresu, drewna czy paneli laminowanych. Tworzą bezspoinową powłokę, która jest nie tylko łatwa do utrzymania w czystości, ale jest także odporna na różnego rodzaju zabrudzenia oraz charakteryzuje się dużą odpornością na warunki eksploatacji. Oprócz wymienionych zalet, wynikających z właściwości żywic warto podkreślić także to, że umożliwiają one tworzenie oryginalnych projektów, które są nie do zrealizowania w przypadku innego rodzaju materiałów wykończeniowych. Systemy posadzkowe na bazie żywic pozwalają na utrwalenie każdego wzoru, grafiki oraz dowolnego przedmiotu. Wykorzystywane są również do tworzenia posadzek 3D.

posadzkidladomu.pl

posadzkidladomu.pl

Dzięki produktom poliuretanowym, które oferowane są w bogatej gamie kolorystycznej, oferowanej w systemie RAL, możliwe jest wykonanie powłok monochromatycznych. Kolory można także ze sobą łączyć, tworząc przejścia kolorystyczne, ale także efektowne smugi. Przy pomocy żywic na posadzce można namalować dowolny wzór. Celem nadania posadzce pożądanego efektu, ale także po to, aby wzmocnić trwałość żywic, jako warstwę wierzchnią stosuje się tak zwane lakiery zamykające. Dzięki nim uzyskuje się powierzchnię gładką, matową, błyszczącą lub satynową.

posadzkidladomu.pl

posadzkidladomu.pl

Systemy posadzkowe oparte na produktach epoksydowych dają możliwość umieszczenia pod warstwą zabezpieczającą logo firmy, dowolnego napisu, grafiki, fantazyjnych elementów dekoracyjnych. Pocztówki, stare gazety, monety sprawiają wrażenie jakby zostały zatopione w posadzce. „Zatapiać” można także diody świetlne, piasek fluorescencyjny, kolorowe i metaliczne płatki, także kamyczki. Bezbarwna żywica epoksydowa, która jest wykorzystywana do zatapiania w niej różnych przedmiotów, jako że nie zawiera w sobie rozpuszczalników sprawia, że umieszczone w niej elementy nie ulegają przebarwieniu.

W przypadku systemów posadzkowych opartych na żywicach wszystkie, nawet te najbardziej wymyślne realizacje są możliwe. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia projektanta, który taką posadzkę powinien nam zaprojektować.

 

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ