Home / Wnętrza  / Aranżacje  / Aranżacja wnętrza w odcieniach bieli, szarości i czerni

Aranżacja wnętrza w odcieniach bieli, szarości i czerni

Spread the love

Czy klimat loftowy w odcieniach bieli, szarości i czerni może być przytulny? Jak najbardziej. Projektantom z pracowni Raca Architekci udało się zaprojektować mały apartament, który czaruje bezpretensjonalnym, domowym klimatem i ilością nietypowych pomysłów.

Raca Architekci

Raca Architekci

Położona na rzece Motławie Wyspa Spichrzów to jedna z najbardziej malowniczych, a zarazem prestiżowych lokalizacji w Gdańsku. To właśnie tutaj architekci podjęli się wyzwania zaprojektowania wnętrza niedużego mieszkania o powierzchni 41 m² dla pary 30-latków. Pierwotnie mieszkanie przygotowane zostało jako kawalerka, ale właściciele zapragnęli, aby z ogólnej przestrzeni wydzielić sypialnię. W tym celu architekci znacznie przearanżowali rozkład funkcji w mieszkaniu, zmieniając między innymi usytuowanie kuchni, która znalazła się w głębi strefy dziennej

Zgodnie z oczekiwaniami przyszłych domowników powstało wnętrze o nowoczesnym, surowym i lekko industrialnym klimacie. Zamiast drogich designerskich elementów architekci postawili na niestandardowe, często zaskakujące rozwiązania rodem z przestrzeni fabrycznych. Stanowią one znak rozpoznawczy i atut mieszkania. Klimat wnętrza budują m.in. pomalowane na biało ceglane płytki oraz industrialne oświetlenie – czarne kable poprowadzone po suficie i „nagie” żarówki z kolorowymi oplotami. Ta surowość materiałów została złagodzona subtelnymi mandalami, które stały się motywem przewodnim wystroju. Najciekawszą z nich- sowę, architekci umieścili w salonie. Jest to wielkoformatowy nadruk na płycie PCV. Zabieg ten pozwolił na przełamanie monotonii głównej ściany.

Raca Architekci

Raca Architekci

 

Bardzo ważną rolę we wnętrzu pełnią kolory. Architekci, zdecydowali się na chłodne biele, czernie i szarości, które tworzą w apartamencie spokojną, zrównoważoną aurę. W całym mieszkaniu zastosowano farbę o podwyższonej odporności na usuwanie zabrudzeń, która ułatwi właścicielom utrzymanie mieszkania w czystości. Pomimo użycia chłodnych odcieni we wnętrzu panuje przytulny, domowy klimat. Przełamaniem stonowanej kolorystyki są niebieskie akcenty w postaci tekstyliów i dekoracji.

Pomysłowym rozwiązaniem jest duży stół usytuowany na granicy salonu i otwartej kuchni. Może on w zależności od potrzeb pełnić funkcję stołu jadalnianego, biurka do pracy, a dzięki regulacji wysokości również dodatkowego blatu kuchennego. Centralna ściana w kuchni pomalowana została farbą tablicową po powierzchni której można pisać kredą. Jest to idealne miejsce do zapisywania przepisów kulinarnych, dat ważnych spotkań czy listy zakupów spożywczych. Łazienka podobnie jak całość mieszkania jest minimalistyczna i utrzymana w chłodnej tonacji. Wobec braku ceramiki na ścianach architektka zdecydowała się na farbę, która dedykowana jest do pomieszczeń „wilgotnych”.

W sypialni zwraca uwagę pomysłowe łóżko, którego stelaż i bezgłowie wykonane zostały z odpowiednio przygotowanych palet drewnianych. To kolejny industrialny akcent w mieszkaniu.

Raca Architekci

Raca Architekci

Raca Architekci

Raca Architekci

Raca Architekci

Raca Architekci

Źródło: Dekorian  www.dekorian.pl, Para Paints www.para.pl

 

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ