Home / Wnętrza  / Aranżacje  / Apartament w Dniepropietrowsku, z roślinami w roli głównej

Apartament w Dniepropietrowsku, z roślinami w roli głównej

Spread the love

Gdy z wnętrza roztacza się niezwykła panorama, zadanie projektantów wydaje się proste. Wystarczy apartament tylko tak zaaranżować, aby stało się dopełnieniem krajobrazu za oknami.

Wielkość przestrzeni i okolica często determinują styl przyszłego wnętrza. Tak było w tym przypadku – nowoczesnego apartamentu w Dniepropietrowsku – trzecim co do wielkości mieście na Ukrainie. Zadaniem architektów było stworzenie wygodnego i ergonomicznego miejsca nasyconego dziełami sztuki współczesnej. Otwarta przestrzeń apartamentu została logicznie podzielona na strefy – sypialnię z łazienką, pokój dziecięcy i kuchnia z salonem, z którego przechodzi się do ukrytego niewielkiego gabinetu-biblioteki.

Styl wnętrza – pomimo przytulności i powściągliwości w stosowaniu materiałów – jest dość eklektyczny. Surowość formy (proste, geometryczne kształty) i wykończenia (beton, drewno, kafle) w stylu loftu są przełamane stylem vintage. W większości pomieszczeń paleta kolorów jest stonowana (beże, szarości, brązy) i współgra z panoramą za oknami. Jedynie w pokoju dziecięcym na białym tle ścian, odcinają się dość intensywne odcienie niebieskiego i różowego.

Tanya Kovalenko

Tanya Kovalenko

Tym, co wyróżnia ten apartament spośród wielu podobnych jest roztaczający się z wielu okien w pokoju dziennym i kuchni wyjątkowy widok na rzekę Dniepr. Zafascynowani i zainspirowani nim architekci postanowili przy tworzeniu koncepcji wnętrza wykorzystać ten atut. „Przenieśli” niemal dosłownie zieleń z zewnątrz na wąskie ściany między strzelistymi oknami. W tych wertykalnych ogrodach rośliny pną się po ściankach od podłogi po sufit. Nawet komunikacja pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami jest zorientowana tak, aby już od wejścia widoczne były „oprawione” w samoobsługowe (z automatycznym nawadnianiem) gotowe moduły obsadzone roślinnością. Na specjalnej konstrukcji jest rozpięty filc pochodzący z recyklingu, w którym są wykonane kieszonki na rośliny. Dzięki temu zabiegowi przytulne mieszkanie w środku metropolii stało się zieloną oazą dla młodego małżeństwa z dzieckiem.

Nowoczesny apartament najbardziej efektownie wygląda wieczorem i nocą. Specjalnie rozmieszczone i ukierunkowane oświetlenie podkreśla wybrane elementy wyposażenia.

Tanya Kovalenko

Tanya Kovalenko

Tanya Kovalenko

Tanya Kovalenko

Aranżacja_apartementu_Tanya_Kovalenko_sypialnia

Tanya Kovalenko

Aranżacja_wnętrza_Tanya_Kovalenko

Tanya Kovalenko

Aranżacja_apartementu_Tanya_Kovalenko_pokój_dziecka_

Tanya Kovalenko

 

Aranżacja_apartementu_Tanya_Kovalenko_salon

Tanya Kovalenko

Źródło: Svoya studio, www.svoya-studio.com

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ