Home / Projekty domów  / Porady  / 6 inspirujących projektów domów w typie stodoły

6 inspirujących projektów domów w typie stodoły

Spread the love

1. Bryła domu została podzielona została na  części funkcjonalne – strefę dzienną, nocną i pomocniczą, które swoje odzwierciedlenie mają w zewnętrznej bryle oraz zagospodarowaniu terenu. Ustawienie domu pod kątem 45 stopni względem granic działki pozwoliło na wydzielenie jej 3 stref funkcjonalnych.

Projekt: KRES Architekci

 

2. Projektant zaproponował inwestorom  jedną kubaturę, która ze względu na swoją długość została podzielona funkcjonalnie i materiałowo na dwa oddzielne budynki. Ponadto budynek wyraźnie dzieli działką na dwie części – półprywatną, zlokalizowaną od strony drogi oraz prywatną otwartą na ogród i pobliski las.

Projekt: Major Architekci

 

3. Dom „stodoła w miejskim stylu” to projekt domu jednorodzinnego we Wrocławiu, odwołuje się do tradycyjnej formy zabudowy, w której to nie bryła ale wnętrza, detal, konstrukcja i materiały są wyrazem jego nowoczesnego charakteru.

Projekt: JABRAARCHITECTS Tomasz Zaleski

 

4. Pomysł na dom w typie stodoły powstał na skutek dwóch istotnych czynników: oczekiwań inwestorów nietypowej, współczesnej architektury i lokalizacji na bardzo wąskiej działce. Budynek wpisuje się w nurt domów-stodół dzięki prostej formie i dwuspadowemu dachowi bez okapu.

Projekt: Studio BB Architekci Tomasz Bradecki

 

5.  Bryła budynku została podzielona na dwie części zespolone łącznikiem, stanowiącym strefę wejściową.Idea projektu zakłada prostotę i elegancję uzyskaną przede wszystkim poprzez elementarną formę oraz kolory w odcieniach bieli i szarości z akcentem drewna.

Projekt: MARCIN GŁUCHOWSKI ARCHITEKT 

6. Inspiracją dla tej bryły o powierzchni zabudowy 228 m 2 była tradycyjna stodoła.Dla narożnego kształtu działki typ „domu stodoły” okazał się najbardziej optymalny. Prosta forma piętra i styk linii dachu skośnego ze ścianami to podstawy nowoczesnej kompozycji tego projektu.

Projekt: Pracownia Spacelab

 

Źródło: Materiały redakcyjne

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ