Home / Wnętrza  / Aranżacje  / Tapety Giardini inspirowane Japonią

Tapety Giardini inspirowane Japonią

Projektanci włoskiej manufaktury tapet Giardini nie ustają w poszukiwaniach oryginalnych pomysłów. Tematem najnowszej kolekcji „My Shibori” uczynili starą japońską technikę barwienia tkanin o tej samej nazwie. Wzory zgodnie z ideą shibori są zaskakujące, a tapety przypominają malowidła wykonywane ręcznie na szlachetnym materiale.

Giardini

Giardini

Termin Shibori pochodzi z języka japońskiego i oznacza technikę barwienia tkanin, które są wcześniej odpowiednio gniecione, przeszyte, uciśnięte lub skręcone. W wyniku tego otrzymuje się nie tylko barwne wzory na tkaninie, ale też niezwykle ciekawą strukturę. Do tradycyjnego shibori używa się naturalnych ekstraktów roślinnych. Technika najczęściej stosowana jest do nadawania wzoru barwionym jedwabiom i bawełnie.  Taki sposób zdobienia tkanin znany był nie tylko w Japonii, ale również w Afryce, Ameryce Południowej, Indiach (tam funkcjonuje pod nazwą bandhani) czy w Indonezji (znany jako plangi). Shibori to technika z ponad 1000-letnią tradycją. Pierwsze materiały barwione w ten sposób pochodzą z VIII w.

Giardini

Giardini

W katalogu ‚My Shibori” dostępne są tapety na flizelinie i lniano-poliestrowe o bardzo dużej szerokości brytu od 120 do aż 196 cm. Dzięki temu ograniczona jest ilość łączeń tapety z pozytywnym efektem dla całego wykończenia ściany.

Źródło:  www.tapetydekorian.pl.

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ