Home / Materiały Partnerów  / Oscar Designu dla podłogi Baltic Wood

Oscar Designu dla podłogi Baltic Wood

Trójwarstwowa podłoga drewniana DESIRE z kolekcji The Miracles Collection jako jedna z trzech podłóg drewnianych na świecie i pierwsza z Polski nagrodzona została światowej klasy nagrodą RED DOT AWARD 2015. Zwycięstwo w prestiżowej kategorii Product Design to potwierdzenie najwyższej jakości, funkcjonalności i innowacyjności podłogi.

Konkurs Red Dot Award organizowany jest od 1955 roku przez jedną z najstarszych i wyjątkowo uznanych w świecie wzornictwa instytucji – niemiecki Design Zentrum Nordrhrein Westfalen w Essen. Produkty biorące udział w rywalizacji ocenia bezstronne 38 osobowe Jury złożone z wybitnych ekspertów, w tym profesorów designu, archiektów, dziennikarzy z całego świata (w roku 2015 – 25 krajów), działające według Kodeksu Honorowego.

Baltic Wood

Baltic Wood

Nagrodzona podłoga dębowa DESIRE z kolekcji trójwarstwowych podłóg drewnianych The Miracles Collection została wyróżniona przez Jury w kategorii Product Design za najwyższej jakości wzornictwo przemysłowe. Wygrała połączeniem niezwykle funkcjonalnej trójwarstwowej konstrukcji, doskonale precyzyjnych wymiarów i nowoczesnego bezklejowego systemu montażu z oryginalnym i dopracowanym uszlachetnieniem drewnianej powierzchni (zastosowana brązowa bejca, przecierany biały olej ECO, szczotkowanie) zamkniętym subtelną mikrofazą.

Podłoga Desire to tylko jedna z szerokiego wachlarza kompozycji dostępnych w ofercie Baltic Wood. Oprócz designerskich podłóg trójwarstwowych The Miracles Collection z odważnymi i nieszablonowymi uszlachetnieniami, w portfolio firmy znajduje się m.in. kolekcja podłóg z drewna litego Sélection du Sommelier; propozycja unikatowych, artystycznie postarzanych podłóg trójwarstwowych Timeless Collection, a także kopozycje ultrwawytyrzmałych podłóg trójwarstwowych z No Limits Collection.

Źródło: Baltic Wood

 

 

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ