Home / Instalacje  / Grzejniki dekoracyjne łazienkowe

Grzejniki dekoracyjne łazienkowe

Oferowane dziś przez rynek grzejniki dekoracyjne łazienkowe, od swoich poprzedników sprzed lat, odróżniają się nie tylko mocą grzewczą, ale przede wszystkim designem i estetyką wykończenia. Różnorodność kształtów, sposobów wykończenia sprawia, że na równi z meblami czy ceramiką, stają się elementem dekoracyjnym, budującym atmosferę wnętrza.

Obserwowanym trendem w przypadku grzejników w ogóle, nie tylko tych przeznaczonych do łazienki, jest uatrakcyjnienie ich formy. Liczy się także dokładność, z jaką zostały wykonane oraz estetyka wykończenia. Najczęściej spotykanymi rozwiązaniami są grzejniki drabinkowe, zbudowane z połączonych ze sobą kolektorów i profili.

Wzornictwo grzejników łazienkowych

Oferowane są w wielu kolorach oraz kształtach pozwalających na dobór rozwiązania odpowiadającego stylowi, w jakim została zaaranżowana łazienka. Innym rodzajem grzejników są grzejniki płytowe czy panelowe, wyposażone w uchwyt do powieszenia np. ręcznika. Wyróżniają się one dekoracyjnością, wprowadzając do wnętrza silny akcent wzorniczy. Ze względu na wzornictwo odpowiednie dla siebie rozwiązanie znajdą zarówno zwolennicy stylu nowoczesnego, minimalistycznego, jak i ci, którzy poszukują produktów niebanalnych, o wyszukanej formie.

Zehnder

Zehnder

Grzejniki dekoracyjne łazienkowe, biorąc pod uwagę fakt, że montowane są w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, wykonywane są z materiałów wysokiej jakości: stal, miedź, aluminium. Zabezpieczone są farbami, lakierami o wykończeniu matowym, satynowym, metalicznym. Popularne są powłoki chromowane, które jednak sprawiają, że grzejnik ma mniejszą moc grzewczą.

Zehnder

Zehnder

Stosowane w przypadku grzejników łazienkowych zabezpieczenia muszą być odporne na niszczące działanie korozji. Połączenia pomiędzy profilami oraz kolektorami wykonuje się za pomocą lutowania, które, w odróżnieniu od spawania, nie tylko zapewnia większą odporność na korozję i wysokie ciśnienie, ale także stanowi bardziej estetyczne wykończenie.

Purmo

Purmo

Podczas planowania rozmieszczenia grzejnika w łazience warto znaleźć takie miejsce, które jest oddalone od pralki oraz źródeł wody. W pierwszym przypadku destrukcyjne działanie na grzejnik będą miały środki stosowane do prania, a w drugim – woda.
Grzejniki dekoracyjne łazienkowe – mogą być zasilane wodą dostarczaną z instalacji centralnego ogrzewania lub energią elektryczną, dzięki wyposażeniu ich w grzałkę elektryczną. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Grzejniki zasilane wodą wyróżniają się prostą instalacją, natomiast zasilane elektrycznie dostarczają ciepła przez cały rok. Ponadto można je wyposażyć w sterownik bezprzewodowy, który umożliwi korzystanie z automatycznych trybów pracy.

Kermi

Kermi

Coraz popularniejszym rozwiązaniem są grzejniki wodno-elektryczne, w sezonie zimowym zasilane ciepłem z instalacji c.o. natomiast latem – grzałką elektryczną.

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ