Home / Wnętrza  / Łazienki  / Axor oraz David Adjaye, Werner Aisslinger, FRONT, GamFratesi i Jean-Marie Massaud prezentują Axor WaterDream 2016

Axor oraz David Adjaye, Werner Aisslinger, FRONT, GamFratesi i Jean-Marie Massaud prezentują Axor WaterDream 2016

Wykorzystując techniczne możliwości korpusu baterii Axor firma Hansgrohe wyznacza kolejny próg indywidualizacji produktu. Wylewka baterii umywalkowej może być wykonana z różnych materiałów i nie ma żadnych ograniczeń stylistycznych. Może idealnie dopasowywać się do wystroju wnętrza lub manifestować poglądy właściciela. Marka Axor zaprosiła w tym roku do współpracy przy projekcie Axor WaterDream pięciu projektantów. Pomysł polegał za zaprezentowaniu własnego rozumienia żywiołu Wody w kontekście przestrzeni prywatnej.

David Adjaye, Werner Aisslinger, FRONT, GamFratesi i Jean-Marie Massaud zaprojektowali unikalne wylewki, które poprzez swoje kształty i funkcje nadają armaturze i wodzie z niej płynącej piętno własnych przekonań i pragnień.

Pięć wylewek dla jednego korpusu – indywidualizacja projektowania

Każdy z projektantów prezentuje inne spojrzenie na wodę i jej rolę w przestrzeni prywatnej, stąd różnorodność materiałów i kształtów.

W projekcie ‘Rytuał’ autorstwa Brytyjczyka Davida Adjaye woda wypływa spod granitowego elementu wtopionego w większą formę o kształcie klina wykonaną ze szlachetnego materiału (brąz). Woda jest rytualizowana; od źródła poprzez strumień aż po jej ujście.

Hansgrohe

Hansgrohe

Konceptualny projekt Wernera Aisslingera “Morze i brzeg” to hybryda; połączenie fontanny i półki – miejsce jednocześnie rytualne i funkcjonalne. Wylewka wykonana z gliny czyli materiału o korzeniach starożytnych, podkreśla odwieczną, niezmienną wartość wody i obiektów z nią związanych.

Hansgrohe

Hansgrohe

W Water Steps autorstwa Front woda spływa od platformy do platformy. Interakcja pomiędzy rzeźbiarską wylewką a wodą podkreśla potencjał natury, która zaskakująco oddziałuje swoją estetyką oraz akustyką.

Hansgrohe

Hansgrohe

Zen, zaprojektowany przez duńsko-włoski duet GamFratesi reinterpretuje pierwotną formę drewnianej japońskiej fontanny. Minimalistyczny kształt wylewki i strumienia emanuje medytacyjnym spokojem.

Hansgrohe

Hansgrohe

Mimicry Jean-Marie Massaud to wylewka wtapiająca się w architektoniczny krajobraz pomieszczenia. Materiał (marmur) oraz kształt (proste, geometryczne formy) sugerują nieodłączną relację z wodą i potęgują emocjonalną wymowę przedmiotu.

Hansgrohe

Hansgrohe

Źródło: Hansgrohe

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ